همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و گرامیداشت روز دختر

نخستین مرکز سنجش ساختار قامتی و حرکات اصلاحی خوابگاه‌های دانشگاه تهران افتتاح و راه‌اندازی شد

۰۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۲۳:۴۸ کد : ۳۴۶۶۵ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۰۶
روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، نخستین مرکز سنجش ساختار قامتی و حرکات اصلاحی خوابگاه‌های دانشگاه تهران افتتاح و راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور خوابگاه‌های دانشگاه تهران، روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، نخستین مرکز سنجش ساختار قامتی و حرکات اصلاحی خوابگاه‌های دانشگاه تهران با حضور رضایی، معاون فرهنگی اداره کل امور خوابگاه‌های دانشگاه افتتاح و راه‌اندازی شد.

هدف از راه‌اندازی این مرکز، تشخیص به موقع ناهنجاری‌های حرکتی دانشجویان همچون کایفوز و لوردوز، اسکولیوز، نابرابری شانه‌ها، سر به جلو، پرانتزی و ضربدری بودن پاها، انواع ناهنجاری‌های کف‌پا و غیره، پیشگیری از بروز آسیب‌های بعدی، کاهش تحمیل هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم و بهبود سلامت قشر آینده‌ساز کشور است.

این مرکز مشاوره شامل تجهیزاتی همچون دستگاه جعبه آیینه‌ای برای ناهنجاری‌های کف‌پا و صفحه‌ی شطرنجی و آینه و گونیا متر برای ناهجاری‌ها در سه صفحه‌ی جلویی پهلویی و پشتی بدن است.

جدول زمان‌بندی و نحوه اجرای این طرح به ترتیب شامل فراخوان عمومی و ثبت مشخصات دانشجویان، نوبت‌دهی به دانشجویان، ارزیابی و برنامه‌نویسی دانشجویان و گزارش‌گیری از نتایج و ارائه آن است. بدین صورت که پس از تشخیص ناهنجاری در فرد مراجعه کننده، به ارائه‌ی تمرینات مرتبط به این ناهنجاری پرداخته می‌شود و طی جلسات متعدد با آموزش این تمرینات سعی بر رفع این ناهنجاری در فرد مذکور می‌شود.
 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.