شرایط تأسیس انجمن‌های ورزشی در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تهران اعلام شد

۰۱ آبان ۱۴۰۱ | ۱۷:۴۲ کد : ۳۱۰۶۸ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۳۴۲
اداره کل امور خوابگاه‌‌های دانشگاه تهران شرایط و نحوه‌ ارائه‌ درخواست تأسیس انجمن‌های ورزشی در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تهران را اعلام کرد.

 

به گزارش اداره کل امور خوابگاه‌های دانشگاه تهران، این اداره کل در نظر دارد تا با هدف افزایش نقش و مشارکت مؤثر دانشجویان در فعالیت‌های ورزشی و تربیت بدنی، انجمن ورزشی ویژه دانشجویان خوابگاهی را تشکیل دهد.

انجمن ورزشی دانشجویی، نهادی فعال و دانشجویی که به‌منظور ایجاد هماهنگی میان فعالیت‌های خودجوش ورزشی و ارتقای نقش و مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های ورزشی با عضویت دانشجویان علاقه‌مند در سطح خوابگاه‌ها تشکیل می‌شود. هدف از این انجمن‌ها، تأمین سلامت جسمی، شادابی، نشاط روحی دانشجویان و غنی‌سازی اوقات فراغت دانشجویان است.

دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند در هر مجتمع خوابگاهی دانشگاه تهران یک انجمن ورزشی تشکیل دهند. با توجه به موقعیت مجتمع‌های خوابگاهی برای تشکیل انجمن‌های ورزشی، خوابگاه‌های دانشگاه تهران به ۵ بخش تقسیم ‌می‌شود: ۱- کوی پسران ۲- کوی شهید چمران ۳- کوی فاطمیه، خوابگاه‌های 13 آبان و کیانوری ۴- خوابگاه‌های سطح شهر و ۵- خوابگاه‌ متأهلین. بدین شکل که بر اساس درخواست‌های ارسالی از سوی دانشجویان در هر یک از این ۵ مجتمع خوابگاهی، انجمن‌های جداگانه‌ای تشکیل می‌شود.

برای تشکیل هر انجمن در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تهران، بایستی حداقل ۳ تن از دانشجویان علاقه‌مند دارای تجربه و تبحر در یکی از رشته‌های ورزشی که حتما ساکن خوابگاه‌های دانشگاه باشند، درخواست تأسیس انجمن را در قالب یک نامه رسمی مشترک با اعلام نام انجمن، مشخصات اعضای هیأت مؤسس شامل نام و نام خانوادگی، شماره دانشجویی، نام خوابگاه و اتاق محل سکونت به همراه اعلام رشته‌ ورزشی دارای تجربه و گواهی مربوط به رایانامه kooy@ut.ac.ir ارسال کنند. 
لازم به ذکر است، درخواستی که زودتر از دیگر درخواست‌ها و به صورت کامل به معاونت فرهنگی اداره کل امور خوابگاه‌ها ارسال شود، مورد بررسی قرار می گیرد.

گفتنی است تا تاریخ ۱۵ آبان ۱۴۰۱ فرصت باقی‌ است که گروه‌های دانشجویی درخواست خود را به رایانامه اداره کل امور خوابگاه‌ها ارسال کنند. پس از آن ظرف مدت حداکثر ۱۰ روز به درخواست‌ها پاسخ‌ داده می‌شود. پس از صدور مجوز تأسیس، هیأت مؤسس به مدت حداکثر دو هفته فرصت دارد طی فراخوانی‌ از دیگر دانشجویان علاقه‌مند برای عضویت در انجمن دعوت به ‌عمل آورد. بعد از آن امکان برگزاری انتخابات انجمن‌ها برای تعیین اعضای شورای مرکزی فراهم خواهد شد.

 


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.