شرایط تأسیس کانون‌های فرهنگی در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تهران اعلام شد

۳۰ مهر ۱۴۰۱ | ۲۳:۱۹ کد : ۳۱۰۴۷ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۴۱۳
اداره کل امور خوابگاه‌‌های دانشگاه تهران شرایط و نحوه‌ ارائه‌ درخواست تأسیس کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تهران را اعلام کرد.

 

به گزارش اداره کل امور خوابگاه‌های دانشگاه تهران، این اداره کل در نظر دارد تا با هدف افزایش نقش و مشارکت مؤثر دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی ظرفیت کانون‌های دانشجویی را فعال کرده و از آنها حمایت کند.

کانون‌های فرهنگی، هنری‏، دینی و اجتماعی دانشجویان، نهادی فعال و پویا در بدنه دانشگاه هستند که می‌توانند با برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها، همایش‌ها، نشست‌ها، تهیه نشریه و بی‌شمار نوع دیگر فعالیت، دغدغه‌مندی و کنش‌گری در زمینه‌های مختلف فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی را به عموم جامعه و دانشگاهیان انتقال دهند. عنوان‌های معمول کانون‌های دانشجویی شامل: کارآفرینی، ادبی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، موسیقی، فیلم، ایران‌شناسی، رسانه، خیریه، محیط زیست، سلامت ‌روان، قرآن و عترت، گردشگری، کتاب و کتاب‌خوانی، مطالعات فرهنگی و اجتماعی، اندیشه و نوآوری و... می‌باشد.

برای تشکیل هر کانون در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه تهران، بایستی حداقل ۳ تن از دانشجویان علاقه‌مند که حتما ساکن در خوابگاه‌های دانشگاه باشند، درخواست تأسیس کانون مورد نظر خود را در قالب یک نامه رسمی با اعلام نام کانون، زمینه فعالیت، مشخصات اعضای هیأت مؤسس شامل نام و نام خانوادگی، شماره دانشجویی، نام خوابگاه و اتاق محل سکونت به همراه اساس‌نامه تکمیل شده به رایانامه kooy@ut.ac.ir ارسال کنند. مطابق با ماده ۹ آیین‌نامه کانون‌های فرهنگی، این دانشجویان باید حداقل یک نیم‌سال تحصیلی را گذرانده باشند و هیچ‌کدام حکم محرومیت از تحصیل در این نیم‌سال نداشته باشند. برای مشاهده و تکمیل فرم اساسنامه پیشنهادی از اینجا اقدام کنید.

ذکر این نکته ضروری است که با توجه به نیاز به فعالیت کانون در هر مجتمع خوابگاهی دانشگاه، تقسیم‌بندی مشخصی برای تأسیس کانون در نظر گرفته شده است. بر اساس این تقسیم‌بندی، دانشجویان ساکن خوابگاه‌های دانشگاه تهران به ۵ بخش تقسیم ‌می‌شوند. ۱- مجتمع کوی دانشگاه ۲- مجتمع خوابگاهی شهید چمران و ۳- مجتمع خوابگاهی فاطمیه(س)، خوابگاه‌های 13 آبان و کیانوری ۴- خوابگاه‌های سطح شهر و ۵- خوابگاه‌های متأهلین. بدین شکل که بر اساس درخواست‌های ارسالی از سوی دانشجویان در هر یک از این ۵ مجتمع خوابگاهی، کانون‌های جداگانه‌ای تشکیل می‌شود. پس از تأسیس کانون‌ها از طریق ظرفیت مجمع کانون‌های تخصصی و شورای هماهنگی کانون‌های هر مجتمع خوابگاهی، هماهنگی و همکاری میان کانون‌های تأسیس شده بیشتر خواهد شد که اطلاعات مربوط به آن در آینده اعلام می‌شود.

لازم به ذکر است، درخواستی که زودتر از دیگر درخواست‌ها و به صورت کامل به معاونت فرهنگی اداره کل امور خوابگاه‌ها ارسال شود، مورد بررسی قرار داده خواهد شد.

گفتنی است تا تاریخ ۱۵ آبان ۱۴۰۱ فرصت باقی‌ است که گروه‌های دانشجویی درخواست خود را به رایانامه اداره کل امور خوابگاه‌ها ارسال کنند. پس از آن ظرف مدت حداکثر ۱۰ روز به درخواست‌ها پاسخ‌ داده می‌شود. پس از صدور مجوز تأسیس، هیأت مؤسس به مدت حداکثر دو هفته فرصت دارد طی فراخوانی‌ از دانشجویان علاقه‌مند برای عضویت در کانون دعوت به ‌عمل آورد. بعد از آن امکان برگزاری انتخابات کانون‌ها برای تعیین اعضای شورای مرکزی فراهم خواهد شد.

 


لینک دانلود فایل

( ۵ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.