اجرای اینترنت اشیا( IOT) در کوی دانشگاه

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۱ کد : ۱۶۴۰۸ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۶۲۴
اداره کل خوابگاه های دانشگاه تهران با ایده ایرانشهر هوشمند ؛ پیشرو در توسعه فرهنگ صرفه جویی با اجرای طرح کنترل بارهای سرمایشی از طریق اینترنت اشیا( IOT)

اداره کل خوابگاه‌های دانشگاه تهران با ایده ایرانشهر هوشمند ؛ پیشرو در توسعه فرهنگ صرفه جویی با اجرای طرح کنترل بارهای سرمایشی از طریق اینترنت اشیا( IOT)

با توجه به استفاده حدود ۴۰ درصدی مصرف انرژی برق بوسیله سیستم‌های سرمایشی نظیر چیلرها و کولرهای آبی در اوج مصرف و به منظور جلوگیری از فشار به شبکه برق و در نتیجه قطع برق شهروندان طرح کنترل بار سرمایشی از طریق اینترنت اشیا با همکاری شرکت برق منطقه بیهقی اجرایی شد.

از آنجایی که استفاده گسترده از سیستم‌های سرمایشی حدود ۴۰ درصد از اوج مصرف انرژی برق در فصول گرم سال را در بازه زمانی ۱۱ الی ۱۶ به خود اختصاص می‌دهد. در این طرح که با هماهنگی شرکت برق انجام شد ضمن نصب کنتورهای هوشمند بر روی چیلرهای تراکمی، میزان کاهش مصرف انرژی در زمان اوج اندازه گیری می‌شود که طبق برآوردها موجب صرفه جویی ۱۰ تا ۱۵ درصدی انرژی خواهد شد.

روابط عمومی کوی دانشگاه تهران

کلید واژه ها: برق مصرف انرژی سرمایشی انرژی اینترنت اشیا کوی دانشگاه دانشگاه تهران ایرانشهر هوشمند


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.