همزمان با آغاز دهه فجر، فاز اول چشم‌انداز کوی، با حضور رئیس دانشگاه تهران افتتاح شد

۱۳ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۱:۱۹ کد : ۱۴۷۱۱ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۵۸۲
همزمان با آغاز ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی، ویژه برنامه‌ی «ایران سرزمین من» با حضور رئیس دانشگاه تهران در کوی دانشگاه برگزار شد.

روز یکشنبه دوازدهم بهمن ماه همزمان با آغاز دهه‌ی مبارک فجر، ویژه برنامه «ایران سر زمین من» با حضور دکتر نیلی رئیس دانشگاه، دکتر حبیبا معاون دانشجویی و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران، حجت الاسلام و مسلمین سلیمانی معاون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و تعدادی از مدیران، کارکنان و دانشجویان در کوی دانشگاه تهران برگزار شد.
در این مراسم دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطر شهدا، به نقش مؤثر دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه تهران در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و دانشجویان را یکی از مهمترین بخش‌های مبارزات مردمی برای پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد.
دکتر نیلی احمدآبادی ضمن اشاره به چشم انداز اداره کل خوابگاه‌ها و افتتاحیه فاز اول آن، به تبیین فعالیت‌های صورت گرفته در کوی دانشگاه و لزوم اتخاذ رویکردهایی جهت کاهش مصرف انرژی پرداخت و گفت: «در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از موتورخانه‌های دانشگاه هوشمند شده‌است که کاهش انرژی را در پی داشته و این رویکرد به لحاظ فرهنگی و اقتصادی دارای اهمیت است. وقتی به دنبال هوای پاک هستیم باید آلاینده‌ها را به حداقل برسانیم و همچنین برای کم کردن هزینه‌ها نیز باید مصرف را کاهش دهیم که در این زمینه بحث آموزش و ترویج برای ما بسیار مهم است». ایشان با اشاره به قدمت خوابگاه‌ها و ساختمان‌های دانشگاه تصریح کرد: «کاهش مصرف انرژی با ایزوله و دوجداره کردن پنجره‌ها در دستور کار دانشگاه است که باید به آن توجه شود. همچنین در ساختمان‌های جدیدی که ساخته می‌شود، شعار ساختمان هوشمند و سبز همچنان دارای اهمیت است. من خشنودم که با همکاری و همیاری همه عزیزان توفیق این را پیدا کردیم که امروز شاهد هوشمندسازی موتورخانه‌های کوی دانشگاه تهران باشیم.»
ایشان ضمن تشکر از تلاش‌های معاونت دانشجویی و مدیریت کوی دانشگاه تهران، خاطرنشان کرد: «امیدوارم این موضوع فقط به این بخش منتهی نشود و در تمامی ساختمان‌های دانشگاه رویکرد هوشمندسازی و مدیریت سبز پیاده‌سازی شود. در همین فرصت از همه همکاران دانشگاه و به‌ویژه دانشجویان درخواست داریم تا در این زمینه به دانشگاه کمک کنند. در رعایت میزان مصرف و پیاده‌سازی سیاست‌ها، دانشگاه تهران می‌تواند الگوی بسیار خوبی برای سایر دانشگاه‌ها و مناطق کشور باشد. همچنین کسانی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند، جهت اشاعه این فرهنگ باید بتوانند آن را در منطقه و شهر خود پیاده‌سازی کنند». دکتر نیلی احمدآبادی در پایان اظهار کرد: «امیدوارم که هر چه زودتر با به پایان رسیدن بحران بیماری کرونا شاهد بازگشایی کوی شویم و در آن روز، هم به لحاظ تغییر در ساختمان‌ها و هم از نظر کاهش مصرف انرژی تغییرات عمده‌ای در این مجتمع خوابگاهی محقق شده باشد».
در این مراسم دکتر حبیبا معاون دانشجویی و رئیس سازمان خدامات دانشجویی دانشگاه تهران ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برضرورت صرفه جویی در استفاده از انرژی تاکید نموده و افزودند: «وظیفه‌ی همه ماست که در حفظ و نگهداری منابع ملی کوشا باشیم». ایشان ضمن اشاره به چشم انداز طراحی شده «اداره کل خوابگاه‌های دانشگاه تهران؛ ایران شهر هوشمند»، افزودند: امروز شاهد افتتاح اولین فاز آن با رویکرد جدید که هوشمندسازی ۳۴ موتورخانه ساختمانهای خوابگاه‌های دانشگاه تهران است، می‌باشیم. و امیدوارم به اهداف این طرح که حداقل صرفه جویی ۱۵ تا ۲۰ درصدی انرژی است دست یابیم. ایشان ضمن تشکر از معاونت علمی ریاست جمهوری که ۵۰ درصد از اعتبار این طرح را تقبل نمودند از شرکت دانش بنیان پیش گام انرژی که متولی این اقدام است تشکر نمودند.
دکتر غفوریان مدیر کل خوابگاه‌های دانشگاه تهران ضمن تبریک چهل و دوسالگی جشن انقلاب اسلامی و خوش آمد گویی و خیر مقدم به میهمانان و شرکت کنندگان در این مراسم، به سند چشم انداز «خوابگاه‌های دانشگاه تهران؛ ایرانشهر هوشمند» اشاره نموده و افزودند: کوی دانشگاه تهران، بزرگترین مجموعه فرهنگی و اجتماعی نه تنها در سطح کشور که در سطح منطقه است و الگو سازی از ویژگی‌های این مجموعه است. ایشان در ادامه افزودند: «کوی دانشگاه تهران، شهری دانشجویی، به وسعت ایران است که افراد با فرهنگ، آداب و رسوم مختلف در کنار یک دیگر زندگی می‌کنند. ایشان با استفاده از تمثیل رنگین کمان، به زیبایی آن و قرارگرفتن رنگهای متفاوت در کنار هم اشاره نموده و کوی دانشگاه تهران را رنگین کمان فرهنگی نامید که بر سپهر ایران زمین می درخشد».
اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در میدان اصلی کوی دانشگاه به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ادای احترام و نثار گل به مزار شهید گمنام کوی دانشگاه و رونمایی از سند چشم‌انداز اداره کل خوابگاه‌ها و افتتاح فاز یک آن، از اهم فعالیت‌های صورت گرفته در این مراسم بود.

کلید واژه ها: ویژه برنامه «ایران سرزمین من» افتتاح فاز اول سند چشم انداز کوی با حضور رئیس دانشگاه کوی دانشگاه دکتر نیلی دکتر حبیبا دکتر غفوریان


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.