متروی تهران به ایستگاه کوی دانشگاه تهران رسید!

۲۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۰ کد : ۱۳۱۳۷ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۳۲۴۱
به منظور بهره مندی از شبکه حمل و نقل عمومی و تسهیل عبور و مرور دانشجویان کوی دانشگاه تهران و دسترسی سریع و آسان آنها به مراکز مهم، از جمله پایانه‌های مسافربری، راه آهن، فرودگاه و مراکز فرهنگی و اجتماعی سطح شهر تهران؛ نشستی با حضور مهندس علی امام مدیر عامل شرکت متروی تهران، دکتر سعید حبیبا معاون دانشجویی و رئیس سازمان دانشجویان دانشگاه تهران، دکتر جابر سلطانی مدیر کل پشتیبانی و طرح‌های عمران دانشگاه تهران و نمایندگانی از شرکت مشاور متروی تهران، روز سه شنبه بیست و دوم مهرماه در کوی دانشگاه تهران برگزار شد.

به منظور بهره مندی از شبکه حمل و نقل عمومی و تسهیل عبور و مرور دانشجویان کوی دانشگاه تهران و دسترسی سریع و آسان آنها به مراکز مهم، از جمله پایانه‌های مسافربری، راه آهن، فرودگاه و مراکز فرهنگی و اجتماعی سطح شهر تهران؛ نشستی با حضور مهندس علی امام مدیر عامل شرکت متروی تهران، دکتر سعید حبیبا معاون دانشجویی و رئیس سازمان دانشجویان دانشگاه تهران، دکتر جابر سلطانی مدیر کل پشتیبانی و طرح‌های عمران دانشگاه تهران و نمایندگانی از شرکت مشاور متروی تهران، روز سه شنبه بیست و دوم مهرماه در کوی دانشگاه تهران برگزار شد.‌‌‌‌‌‌‌
در این نشست دکتر حبیبا ضمن ارائه گزارشی از تعداد دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های کوی دانشگاه تهران با اشاره به مناسب بودن مترو، به لحاظ زمان و هزینه سفر درون شهری، افزودند: خوشایند نیست که جمع کثیری از دانشجویان ساکن در کوی دانشگاه، امکان استفاده راحت از خطوط متروی تهران را نداشته باشند.
مهندس امام مدیر عامل شرکت متروی تهران نیز با تاکید بر اهمیت بهره مندی دانشجویان کوی دانشگاه تهران از شبکه قطار شهری با اشاره به عبور خط ۷ از بزرگراه چمران و ایجاد ایستگاه در پارک گفتگو، امکان اتصال کوی دانشگاه تهران به این ایستگاه را میسر دانسته و افزودند: با شرکت مشاور جلساتی را برگزار کرده‌ایم و امکان اتصال از طریق تونل مورد مطالعه اولیه قرار گرفته است و شرکت متروی تهران آمادگی اجرای آن را دارد.
دکتر غفوریان مدیر کل کوی دانشگاه تهران نیز در این جلسه ضمن تشکر از حضور مهندس امام و همکاران ایشان در کوی دانشگاه؛ با طرح موضوع مسؤولیت اجتماعی کوی دانشگاه و اهمیت رابطه دانشگاه و محله‌های پیرامونی خصوصاً امیرآباد شمالی پیشنهاد امتداد تونل تا ضلع شرقی کوی دانشگاه تهران را مطرح و افزودند: با این اتفاق نه تنها محله امیرآباد شمالی به شبکه متروی تهران متصل می‌شود بلکه امکان اتصال دو محله قدیمی امیرآباد و کوی نصر (گیشا) فراهم می‌شود. همچنین دانشجویان دانشکده‌های تربیت بدنی، زبان‌ها، مطالعات جهان و پارک علم و فناوری نیز می‌توانند از خدمات آن بهره مند شوند.
در این نشست پس از بحث و بررسی موضوع، مقرر شد دفتر فنی کوی دانشگاه با مهندسین مشاور شرکت متروی تهران جلسات مشترکی برگزار نموده و حداکثر تا یک ماه آینده طرح نهایی (پیشنهادی) شرکت متروی تهران آماده شود.

کلید واژه ها: دانشگاه تهران متروی تهران کوی دانشگاه کوی مترو دکتر غفوریان دکتر حبیبا


( ۳۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.