پرسش‌های متداول


دانشجویان مجاز برای استفاده از سیستم online اسکان در خوابگاه چه کسانی هستند ؟ 

دانشجویان ایرانی روزانه غیر بومی که سنوات مجاز تحصیلی خود را می‌گذرانند و در ترم اول سال تحصیلی ۹۰-۸۹ حداقل هشت واحد انتخاب کرده باشند و شرایط جسمی خاصی جهت اسکان ویژه ندارند. 

سند اسکان در اتاق چیست؟ 

برگه مجوز تردد خوابگاه 

آیا پرداخت همزمان با اسکان ضروری است؟ 

فعلاً برای دانشجویان جاری خیر 

آیا یک اتاق می‌تواند توسط چندین گروه انتخاب شود؟

بله 

چطور یک گروه می‌تواند در یک اتاق ساکن شود؟ 

با تأیید (نصف +۱) از اعضای دعوت شده گروه 

اگر نخواهم عضویت گروه را بپذیرم چه باید بکنم؟ 

امکان رد یا قبول دعوت برای شما فراهم است البته تا وقتی دعوت را تأیید نکرده‌اید اسکان در آن, گروه حتی با تأیید شدن اسکان گروه, برای شما منظور نمی‌شود. 

چگونه از دعوت خود به سایر گروه‌ها مطلع می‌شوم؟ 

با ورود به سیستم این اطلاع با لیست دعوت کنندگان گروه‌هایی که شمارا دعوت کرده‌اند مشاهده می‌کنید 

چگونه می‌توانم محل اسکان قبلی خود را عوض کنم؟ 

تمدید نکنید و در صورت داشتن گروه از اسکان گروهی استفاده کنید در غیر این صورت منتظر فرصت اسکان تکی باشید 

چگونه می‌توانم گروهی نسبت به سکونت در یک اتاق اقدام کنیم؟ 

انتخاب زیر منو‌ی ثبت نام گروهی؛ درخواست تشکیل گروه؛ دعوت از هم‌گروهی‌ها 

با توجه به اینکه پرسنل انتظامات، دانشجویان را به چهره می‌شناسند چرا باز هم تقاضای ارائه کارت دانشجویی را دارند؟

بخش قابل توجهی از دانشجویان جز دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌باشند و این دانشجویان نیز ممکن است در هر روزی از سال از پایان نامه خود دفاع نمایند و فارغ‌التحصیل شوند بنابراین علی رغم آشنا بودن چهره فرد، کنترل سکونت ایشان در خوابگاه الزامی است

نحوه ثبت نام برای سکونت در خوابگاه متأهلین چگونه است؟ 

مرحله اول) مراجعه به امور دانشجویی پردیس / دانشکده و اخذ معرفی نامه جهت سکونت در خوابگاه متأهلین. مرحله دوم) مراجعه به واحد امور متأهلین اداره کل خوابگاه‌ها و تشکیل پرونده 

لطفاً به صورت کامل شرایط تسویه حساب با خوابگاه را در سایت توضیح دهید. 

دانشجویانی که فارغ‌التحصیل شده‌اند ابتدا باید نامه تسویه از دانشکده / پردیس در زمان فارغ‌التحصیل شدن را به همراه خود داشته باشند. سپس نامه تسویه از اتاق و ساختمانی که در آن ساکن بوده‌اند و نامه تسویه از واحد کلیدسازی، کتاب‌خانه و واحد تغذیه را تهیه نمایند بعد از اتمام این مراحل جهت انجام مراحل اجرایی و پایانی تسویه حساب با خوابگاه‌ها، دانشجویان به کارشناسان واحد پذیرش مراجعه می‌نمایند.

آیا کلاس‌های ورزشی در کوی برگزار می‌شود؟ زمان بندی و شرایط آن چگونه است؟ 

آموزش تعداد نه رشته‌ی ورزشی تکواندو، بوکس، کاراته، یوگا، کشتی، آمادگی جسمانی، دفاع شخصی، ورزش باستانی، ورزش صبحگاهی از تاریخ ۱۴/‏۰۸/‏۹۰‬ در سالن‌های مختلف ورزشی کوی پسران زیر نظر مربیان اداره کل تربیت بدنی آغاز خواهد شد لذا دانشجویان محترم می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۰ شب به جز روزهای تعطیل به سالن شهید نوروزی مراجعه نمایند. 

چند سال قبل در خوابگاه برای رفاه حال دانشجویان تعدادی دوچرخه در نظر گرفته شده بود تا دانشجویان به راحتی در کوی تردد نمایند. آیا امکان برقراری مجدد آنها وجود ندارد؟

تعداد نود دستگاه دوچرخه در کوی موجود می‌باشد که نود درصد آنها مستعمل شده و در انبار سالن بدنسازی نگهداری می‌شود در ابتدای سال گذشته هشتاد و پنج دستگاه از این دوچرخه‌ها تعمیر و سرویس شد و در اختیار دانشجویان قرار گرفت ولی متأسفانه حتی یک ماه هم طول نکشید که به دلیل استفاده نامناسب برخی از دانشجویان دوچرخه‌ها نیاز به تعمیر اساسی پیدا نمودند. که تعمیر این دوچرخه‌ها نیاز به هزینه سنگین می‌باشد

چه کسی و یا نهادی بر کار نگهبانان نظارت دارد و برای ارائه پیشنهادات و شکایات به کجا مراجعه نمائیم؟ 

رئیس انتظامات پردیس شمالی همه روزه و به طور ۲۴ ساعته در کوی حضور داشته و بر کار نگهبانان نظارت دارد. دفتر ایشان درطبقه همکف ساختمان رسولیان (ضلع شمالی ساختمان) می‌باشد.
تلفن تما
۸۸۰۰۹۵۷۸ ۸۸۰۱۳۷۰۶
وتلفن های داخلی ۶۷۸۲ ۶۹۳۱ آماده پاسخگویی به سوالات و پیشنهادات و انتقادات عزیزان دانشجو می‌باشد 

چرا سرعت اینترنت نسبت به سال‌های قبل کاهش یافته است و آیا امکان افزایش سرعت وجود ندارد؟ 

داشتن اینترنتی با سرعت مناسب و سهولت دسترسی به منابع الکترونیکی یکی از اولویت‌های اصلی انفورماتیک مجموعه دانشگاه تهران اعم از پردیس‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی است؛ پس کاهشی در امکانات نسبت به سال قبل مطرح نیست اما عواملی نظیر رشد متقاضیان دسترسی به اینترنت و یا حجیم‌تر شدن صفحات وب، بر رشد امکانات دسترسی غلبه می‌کند و بعضاً به شکل افت سرعت مشهود می‌گردد. اتفاقاً از همین روست که پروژه گسترش شبکه فیبر نوری دانشگاه از کوی دانشگاه آغاز می‌شود وبه موازات آن، افزایش تجهیزات تقویت کننده شبکه بی‌سیم در کوی دانشگاه و خوابگاه‌های سطح شهر در دستور کار قرار می‌گیرد. امیدواریم به سرعت و کیفیت مورد قبول خود و شما عزیزان ساکن خوابگاه‌ها برسیم.

در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد از پرسنل انتظامات چگونه به مسئولین محترم انعکاس دهم؟

با شماره تلفن‌های ۶۱۱۱۶۷۸۲ و ۸۸۰۱۳۷۰۶ تماس حاصل نموده و یا به صورت حضوری به کوی دانشگاه _ ساختمان رسولیان اداره انتظامات پردیس شمالی مراجعه نموده و طرح موضوع فرمائید.
ضمناً" صندوق ارائه انتقادات و پیشنهادات در ورودی‌های خوابگاه به همین منظور تعبیه شده است

چگونه می‌توانم محل اسکان ترم قبل خود را باز هم استفاده کنم؟ 

انتخاب زیر منو‌ی تمدید / لغو تمدید سکونت از منو‌ی اصلی؛ انتخاب گزینه تمدید سکونت؛ پرکردن فرم اطلاعات و تأیید آن؛ و چاپ مجوز تردد خوابگاه

و در این صورت کدام گروه صاحب اصلی اتاق می‌شود؟ 

هر گروهی که زودتر به تأیید (نصف +۱) از اعضای دعوت شده خود برسد! 

موفق ترین حالت اسکان گروهی چگونه است؟

دعوت کننده و اعضا با هم هماهنگ باشند و دریک فاصله زمانی کوتاه بعد از تشکیل گروه؛ دانشجویان هریک دعوت خود را تأیید کنند