مراسم «مرد میدان» یادبود شهید سردار سلیمانی و چهارمین یادواره شهید گمنام کوی برگزار شد

۰۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۵ کد : ۱۴۵۹۵ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۵۹۲
ویژه برنامه «مرد میدان» یادبود شهید سردار سلیمانی و چهارمین یادواره‌ی شهید گمنام کوی روز شنبه سیزدهم دی ماه ۱۳۹۹ در مسجد کوی دانشگاه تهران برگزار شد.

مراسم اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و چهارمین یادواره‌ی شهید گمنام کوی روز شنبه مورخ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۹ با حضور حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری؛ دکتر غفوریان مدیر کل خوابگاه‌های دانشگاه تهران و جمعی از دانشجویان و همکاران دانشگاهی، پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد کوی دانشگاه برگزار شد.
حجت‌ الاسلام والمسلمین سلیمانی ضمن برشمردن برخی از صفات و ویژگی‌های آن شهید عزیز، افزودند: شخصیت سردار سلیمانی در همه ابعاد ویژه و متعالی است ایشان نه تنها شخصیت نظامی و سیاسی والا و منحصر به فردی در عرصه معادلات بین‌ المللی است بلکه شخصیت شاخص فرهنگی است. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن طرح موضوع «عنصر فرهنگی بی‌قرار» و برشمردن ویژگی‌های آن، سردار سلیمانی را نمونه اعلای «عنصر فرهنگی بی‌قرار» دانسته که ایران و غیر ایران نمی‌شناسد و هر جا که لازم باشد حضور دارد و در همه‌ ی عرصه‌ها منشأ اثراست.
در این مراسم که با حضور دانشجویان بین‌الملل کوی دانشگاه برگزار شد، آقای سید مصباح شیرین از کشور افغانستان؛ آقای علی آرتور از کشور روسیه و آقای حسن رضا نقوی از کشور پاکستان به جایگاه بین‌المللی سردار شهید سلیمانی اشاره نموده و در خصوص شخصیت و اهمیت شناخت ویژگی‌های آن شهید گرامی سخنانی بیان نمودند.
در این مراسم دکتر غفوریان طی سخنانی کوتاهی «اخلاص در عمل» را یکی از مهمترین ویژگی‌های آن شهید سعید برشمرده و تاسی به سیره عملی آن شهید را راهگشای مدیریت جهادی دانستند. در پایان شرکت کنندگان در این مراسم با حضور بر مزار شهید گمنام کوی و ذکر فاتحه به مقام والای این شهید سرافراز ادای احترام نمودند.

کلید واژه ها: سردار سلیمانی یادواره شهید گمنام کوی کوی دانشگاه دکتر غفوریان


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.