اخبار خوابگاهها > رویدادها - جزئيات اخبار
مدیران کل امور خوابگاهها، اموردانشجویی، حراست و معاون مرکز فنآوری اطلاعات دانشگاه در جمع دانشجویان خوابگاه دخترانه شهید چمران
بسمه تعالی
 
جلسه پرسش و پاسخ مدیران دانشگاه با دانشجویان خوابگاه دخترانه شهید چمران، شنبه شب مورخ 28 /8/90 ساعت 20 و 30 دقیقه در محل تالار جوان خوابگاه برگزار شد.
در این نشست صمیمی که با هماهنگی شورای صنفی خوابگاهها برگزار شد، جناب آقای دکتر اسماعیلی، مشاور رئیس و مدیر کل محترم خوابگاهها، جناب آقای دکتر وجهی، مدیر کل محترم امور دانشجویی، جناب آقای خسروی، مدیر کل محترم حراست دانشگاه، جناب آقای مهندس غلامپور، معاون زیرساخت مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه، سرکار خانم علیمحمدی، رئیس اداره خوابگاههای دختران و سرکار خانم عسکری مشاور مدیرکل خوابگاهها و مسئول خوابگاه چمران و جمعی از دانشجویان ساکن خوابگاه شهید چمران حضور داشتند.
تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، پخش سرود ملی جمهوری اسلامی و خوشامد گویی مجری به مسئولین دلسوز و دانشجویان، آغازگر این نسشت بود.
در ادامه جناب آقای دکتر اسماعیلی، مشاور رئیس دانشگاه ضمن خوشامدگویی به همکاران دانشگاهی، از حضور ایشان دراین جلسه تشکر نمودند.
مدیر کل خوابگاهها همچنین ضمن تبریک و تهنیت ایام فرخنده جاری، آرزوی موفقیت برای دانشجویان داشتند و ابراز امیدواری نمودند که بتوانند خدمتگزار خوبی برای دانشجویان گرامی باشند.
سپس هریک از مدعوین ضمن احوال پرسی با دانشجویان آمادگی خود را برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان اعلام نمودند.
در ادامه دانشجویان حاضر ضمن تشکر از توجه مسئولین و حضور آنان در این جلسه، به ویژه از تلاش های جناب آقای دکتر اسماعیلی، مدیرکل خوابگاهها، مسائل و مشکلات خود را به شرح زیر بیان نمودند :
اولین مساله مطرح شده ظرفیت محدود سالن مطالعه خوابگاه بود، مدیر کل خوابگاهها قبل از پاسخ به این مساله، از مشکلات پیشین سالن مطالعه و چگونگی رفع آن مشکلات که عدم روشنایی کافی و تهویه نامناسب از جمله آنان بود و با حمایت مالی بانک کشاورزی مرتفع شد، گزارشی ارائه دادند. مشاور رئیس دانشگاه مشکل ظرفیت محدود سالن مطالعه را تایید نمودند و گفتند که برای رفع این مشکل هم راه حل هایی ارائه شده وپیگیر اجرای آن هستند.
تعدادی از دانشجویان درخواست تردد سرویس های دانشگاه بعد از ساعت شش و روزهای تعطیل را داشتند. مدیرکل خوابگاههای دانشگاه این تقاضا را غیر عملی دانستند و گفتند که تنظیم ساعات کاری سرویس های ایاب و ذهاب دانشجویان بر اساس تقویم دانشگاه است که شروع کلاسها از ساعت 8 صبح و پایان آن ساعت 5 بعد ازظهر است و با توجه به این موضوع پایان ساعت کاری سرویسها ساعت 6 بعداز ظهر می باشد.
مشاور رئیس دانشگاه در جواب سوال دانشجویی مبنی بر اینکه چرا سرویس ها در ساعت 8.30 صبح در ایستگاه کوی پسران توقف نمی کنند، گفتند؛ غیر از ورودی های جدید تمام دانشجویان دانشکده های تربیت بدنی، زبانها و فیزیک در خوابگاه فاطمیه اسکان داده شده اند که اصولا این دانشجویان نیازی به استفاده از سرویس ندارند. تنها مشکل در مورد دانشجویان ورودی جدید این دانشکده ها می باشد که مشغول بررسی موضوع و در حال چاره اندیشی برای رفع مشکل این عزیزان می باشیم.
سپس دانشجویان در خصوص روزهای استفاده از سالن ورزشی و تکمیل امکانات آن پرسش نمودند. جناب آقای دکتر اسماعیلی اجاره سالن ورزشی را فقط در روزهای زوج و در ساعاتی که دانشجویان از سالن استفاده نمی کنند را یک منبع درآمد برای رفع مشکلات سالن دانستند. مدیرکل خوابگاهها در مورد تکمیل امکانات سالن ورزشی گفتند که به تازگی با مسئولین تربیت بدنی جلسه ای داشته اند و ایشان از لیست امکاناتی که برای تجهیز سالنهای ورزشی در دست تهیه است سخن گفتند.
دانشجویان ساکن خوابگاه فیض از مشکلات گرمایشی این ساختمان شکایت کردند. جناب آقای دکتر اسماعیلی مشکل گرمایشی ساختمان فیض را تایید نمودند و از بازید هفته گذشته جناب آقای دکتر حجازی، مدیر کل محترم حراست وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری از ساختمان فیض و قول مساعدت ایشان برای رفع مشکل صحبت نمودند. مشاور رئیس دانشگاه استفاده از شوفاژهای برقی را برای رفع این مشکل در حال حاضر و بصورت مقطعی، تنها راه حل دانستند.
عده ای از دانشجویان درمورد خوابگاه متاهلین و چگونگی استفاده از آن سوال داشتند. مشاور رئیس دانشگاه، ارائه به روز خوابگاه متاهلین به دانشجویان متاهل را از افتخارات خود دانستند و ضمن بازخوانی آیین نامه مربوطه که فقط مردان متاهل واجد شرایط مجاز به استفاده از خوابگاه متاهلین هستند، گفتند در بین تمام دانشگاههای کشور تنها دانشگاه تهران سهمیه ده درصدی برای خانمهای متاهل تعیین نموده است، که امید است در آینده نزدیک بتوانیم نسبت در نظر گرفته شده برای دانشجویان خانم متاهل را جامه عمل بپوشانیم.
همچنین مدیر کل خوابگاهها مواردی از جمله تحویل نان تازه توسط نانوایی به دانشجویان، تجهیز وسایل رفاهی و گرمایشی را از جمله فعالیتهای انجام شده اعلام نمودند و در جواب دانشجویی که به محدود بودن فعالیت های فرهنگی اعتراض داشت، گفتند که اداره کل خوابگاهها از تمام طرحهای فرهنگی پیشنهادی دانشجویان، استقبال می کند.
دکتر اسماعیلی همچنین از دانشجویان خواستند که مسایل و مشکلات خود را از طریق راه های ارتباطی که شامل سایت کوی و روزهای ملاقات دانشجویی می باشد به ایشان اطلاع دهند. مدیرکل خوابگاهها همچنین گفتند ناظرین مستقیم ایشان نیز در خوابگاهها حضور فعال داشته و رابط بین خوابگاهها و مدیریت اداره کل خوابگاهها می باشند.
در ادامه سرکار خانم علیمحمدی ضمن تشکر از حضور مسئولین، انتقادات سازنده دانشجویان را مسیر روشنی به سوی سازندگی دانستند.
در ادامه جلسه جناب آقای خسروی، مدیرکل حراست دانشگاه به سوالاتی که به حیطه وظایف ایشان مربوط می شد پاسخ دادند.
مهمترین مسائل بیان شده در این خصوص؛ امنیت پایین وحصارهای کوتاه اطراف خوابگاه چمران بود که مدیر کل حراست دانشگاه دانشجویان را دختران خود دانسته و مقوله امنیت را اصلی ترین دغدغه خود دانستند و بیان کردند که مدیران حراست و امور خوابگاهها برای تامین آن همه تلاش خود را مصروف خواهند نمود. جناب آقای خسروی همچنین اعلام کردند که در دیدار هفته پیش دکتر حجازی، این مورد جزء اولویت های اصلی قرار گرفت.
ایشان همچنین ضمن بیان این مطلب که دانشجویان امانت خانواده ها نزد مسئولین هستند، حفظ صیانت دانشجویان را، تعهد کاری واخلاقی خود دانستند.
سپس جناب آقای دکتر وجهی، مدیر کل امور دانشجویی، در پاسخ به گلایه دانشجویان از بالارفتن قیمت و کیفیت غذا، گفتند که قیمت بالای غذا برای حفظ کیفیت آن می باشد ضمن اینکه گوشت، برنج و تن ماهی که عرضه می شود انصافا از کیفیت بالای برخوردار می باشد.
مدیرکل امور دانشجویی در مورد نان مصرفی دانشجویان و لیست صبحانه آنان، بیان کردند که منتظر پیشنهادات دانشجویان برای تنظیم آن هستند.
عده ای از دانشجویان از سقف پایین وام دانشجویی شکایت داشتند. جناب آقای دکتر وجهی تصویب سقف وام را از وظایف وزارت علوم دانستند.
همچنین دانشجویان از کیفیت ماست گلایه داشتند و مارک دیگری را پیشنهاد دادند که دکتر وجهی قول دادند که آن را مورد پیگیری قرار دادند.
در ادامه جناب آقای مهندس غلامپور، معاون زیرساخت مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه جوابگوی سوالات دانشجویان که مربوط به سرعت وایرلس می شد، بودند.
ایشان ضمن این توضیحات که شبکه خوابگاه با پهنای باند 330 مگابایت، از موفق ترین شبکه ها برای ارائه آنتن دهی بوده، از برآوردی که در ساعات اوج ترافیک بوده صحبت کردند و عملکرد شبکه را در این ساعات عالی دانستند.
همچنین از مشکل آنتن دهی بعضی نقاط و مشخص شدن این نقاط در آزمایش فوق و تلاش برای بالا بردن میزان رضایتمندی دانشجویان صحبت نمودند.
این نشست صمیمی با تشکر جناب آقای دکتر اسماعیلی از دانشجویان و مسئولین و بیان این جمله که: امیدواریم یک قدم به سمت افزایش رفاه شما که مقدمه افزایش علم و معرفت است پیش رفته باشیم، در ساعت 23.40 پایان یافت.
 
روابط عمومی اداره کل خوابگاهها
 
    گروه خبري   :   اخبار فرهنگی تاریخ    :   1390/08/29 تعداد دفعات مشاهده    :   2716 بار
نام
آدرس صندوق الکتریکی  
نظرات کاربران  

کد فوق را اینجا وارد کنید