گزارش اردوی حیات وحش 89
بسمه تعالی
 
· اردوی موزه حیات وحش دارآباد(ویژه خواهران)
این اردو در مورخ جمعه 21/8/89 با تعداد 90 نفر از دانشجویان دختر برگزار شد در این اردو دانشجویان با گونه های مختلف جانوری در اقلیم ایران آشنا و از هوای مناسب پارک موزه بهره مند شدند. ساختمان موزه با مساحتی حدود 12000 مترمربع در دو طبقه‌، بخش‌های متعددی دارد که عبارتند از:  بخش پرندگان و پستان‌داران با شش سالن که به شرح ذیل است‌:
سالن مارها، گوزن‌ها، خرس قهوه‌ای آمریکای شمالی و پرندگان‌، سالن آهو، قوچ‌، قرقاول‌، خرس‌، پلنگ‌، شغال‌، روباه‌، گرگ و سالن پستان‌داران قاره آفریقا و سالن آب‌زیان و خزندگان‌.
بخش زمین‌شناسی با دو سالن که در آن ویژگی‌های دوران‌های مختلف زمین‌شناسی از نظر محیط زیست جانوری و گیاهی به تصویر کشیده شده است‌.
سالن هشت که شامل بخش پروانه‌ها، عنکبوت‌ها، رتیل‌ها و عقرب‌ها است‌.
موزه دارای کارگاه تاکسیدرمی است که در آن چگونگی فن حفظ و نگه‌داری موجودات به صورت غیر زنده به نمایش گذاشته شده است‌.
از جمله ویژگی‌های خاص این موزه دارا بودن نوع کم‌یاب پوست ببر است‌. هم‌چنین‌، دو نمونه از نادرترین و زیباترین پستان‌داران جهان‌، با نام‌های گور ایرانی و یوزپلنگ آسیایی در آن به نمایش گذاشته است‌.
سایر قسمت‌ها و امکانات رفاهی موزه به شرح ذیل است‌:
کتابخانه با داشتن 15000 جلد کتاب در تمام زمینه‌های تخصصی مربوط به محیط زیست‌، از معتبرترین کتابخانه‌های علوم گیاهی و جانوری در تهران به شمار می‌رود. این کتابخانه در ابتدای خیابان نیاوران جنب پارکینگ طبقاتی شهرداری واقع است‌.
دانشجویان ابتدا وارد سالن تاکسیدرمی شده و با گونه های مختلف حیات وحش مربوط به اقلیم های مختلف دنیا آشنا شده و سپس از سالن حشرات و بعد، از سالن خزندگان و دیگر قسمتهای موزه دیدن نمودند.