مراکز فرهنگی (برادران)
مراکز فرهنگی (برادران):


-  تالار اندیشه:
در سال 1379 به مساحت 400 مترمربع در ضلع جنوبی کوی احداث گردید. این سالن با ظرفیت 298 نفر و دارای 2 آپارات 35 میلی متری برای پخش فیلم روز سینمای ایران می باشد و همچنین مجهز به ویدئو پرژکتور برای برنامه های  آموزشی نیز است.


- خانه فرهنگ و هنر:
در سال 1313 به مساحت 1000 مترمربع در ضلع جنوبی کوی احداث گردید. ظرفیت آن 100 نفر و برای انجام مراسم های مختلف، سمینارها و برای نشست ها و جلسات معارفه مورد استفاده قرار می گیرد. خانه فرهنگ و هنر دارای یک سالن کنفرانس با زیر بنای 135 مترمربع که زیر نظر روابط عمومی کوی برادران می باشد. سالن دارای 54 صندلی می باشد و برای جلسات مدیریت خوابگاه ها و ارتباط با دانشجویان و کارگاه های آموزشی استفاده می شود.
 
- تالار الغدیر:
در سال 1315 به مساحت 750 مترمربع جنوب کوی احداث و در سال 88 با مبلغ 250میلیون ریال بازسازی شد. این تالار دارای دو بخش است، یک سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 150 نفر برای اجرای برنامه ها و جشن ها و مراسم ها و بخش دوم که محل کانون های دانشجویی مثل کانون قرآن، گردشگری و... می باشد.

- مسجد کوی:
1 - تقریباً ایده ساخت ده سال پیش عنوان گردید.
2 – اقدامات عملی برای تهیه طرح مسجد از سال 1383 آغاز شد.
3 – در سال 84 توسط جناب آقای دکتر عیسی حجت از اعضای هیات علمی پردیس هنرهای زیبا (معماری) طراحی و قالب بنای مسجد جدید فاز اول پروژه با توجه به نیازمندیها و پذیرش جمعیت دانشکده‌های اطراف و عموم مردم تهیه گردید.
4 – تهیه نقشه‌های اجرایی فاز 2 و نظارت بر پروژه بعهده شرکت مهندسین مشاور " راز آهنگ" قرار گرفت.
4 – عملیات اجرایی پروژه در اوایل سال 86 براساس توافق صورت‌گرفته با شهرداری تهران آغاز گردید.
5- ابتدا ساختمان مسجد قدیم و ساختمان‌های اداری مجاور تخریب وگودبرداری و مراحل کارشناسی آن انجام شد. با توجه به نواقص کار پیمانکار شهرداری – ادامه کار توسط دانشگاه با انعقاد قرارداد پیمان دنبال و اسکلت و زیرساخت مسجد اجرا گردید.
6 – در سال 1387 پروژه بدلیل اختلافات بین مشاور و پیمانکار متوقف و کارگاه تعطیل شد.
7 – از بهمن ماه سال 1389 پروژه مسجد با مشاور و پیمانکاران جدید با جدیت و اهتمام جناب آقای دکتر امید و اداره کل خوابگاهها پیگیری شد. شرکت ساختمانی "درنا آوند" با نظارت شرکت " نقش پایدار" در اجرای پروژه تلاش زیادی نمودند.


8 – (مشخصات فیزیکی و تجهیزات) مساحت ساختمان جدید مسجد 4700 مترمربع با اسکلت فلزی و پیچ و مهره است – تاسیسات گرمایشی و سرمایشی آن چیلر و هواساز – سیستم‌های بلندگو، اعلام اطفاء حریق، دوربین‌های مداربسته و... خواهد بود.
- این مسجد دارای دو طبقه 1 – شبستان اصلی به مساحت 1000 متر با گنجایش 1400 نفر
- بخش زیرزمین شامل : سالن اجتماعات – آشپزخانه و سرویس های بهداشتی
- حیاط مرکزی دارای ایوان شهدا و فضاهای فرهنگی و خدماتی دیگر
9 – شبستان مسجد از نوع بناهای اسلامی بنام مسجد شبستانی که با گنبدهای کوتاه و یکسان پوشیده شده است درب و پنجره‌ها دارای نقوش اسلیمی و چوبی می‌باشد، دیوارها با آجرهای مربع شکل مزین به نام مقدس الله می‌باشد و برگرفته از گنبد معروف الله الله در مقبره شیخ صفی‌الدین اردبیلی می‌باشد.
10 – این بنا به همت دانشگاه تهران و با مشارکت شخصیت‌ها و نهادهای مختلفی از جمله ریاست محترم جمهوری، شهرداری تهران، استانداری تهران، وزارت علوم و شرکت ملی نفت ایران در ساخت این مسجد که نزدیک به 40 میلیارد ریال هزینه در برداشته است، دانشگاه تهران را یاری داده‌اند. با این وجود، اتمام طبقه زیرین مسجد با کسری اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال مواجه می‌باشد که از همه میهمانان گرامی که امکان کمک دارند، تقاضای مساعدت دارد.

 

- سینما کوی:
در سال 1315 به مساحت 420 مترمربع در ضلع جنوبی کوی و روبرو تالار الغدیر قرار احداث و در 83-84 نیز با مبلغ 150 میلیون ریال بازسازی گردید. سینمای کوی دارای ظرفیت 240 نفر با توانایی آپارات و پروژکشن و دارای بوفه می باشد.
 

 
 
 


- دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری کوی برادران:
این دفتر در طبقه همکف ساختمان رسولیان مجتمع کوی قرار دارد و زیر نظر دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهیری در دانشگاه تهران اداره می شود. هم اکنون مدیریت نهاد رهبری خوابگاه هی برادران به عهده حجت الاسلام حسینی می باشد. شماره تماس دفتر نهاد کوی برادران 88005287 با داخلی 5511 و برای کسب اطلاعات بیشتر می توان به سایت زیر مراجعه نمود.
http://www.nahad-ut.ir.

 


 
 
 
 
 
 
- دفتر بسیج خوابگاههای برادران: در سال 1374در طبقه همکف ساختمان 4 تاسیس گردید. فعالیت های بسیج دانشجویی در کوی، در سه حوزه فرهنگی، سیاسی و علمی می باشد.در حوزه فرهنگی شامل شورای ورزشی، شورای اردویی و هیئت مهدی فاطمه می باشد.در شورای سیاسی، مباحث روز و گفتگوهای آزادو در شورای علمی کلاس های آموزشی دایر است.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
- شورای صنفی دانشجویان خوابگاهها: دفتر این شورای در طبقه همکف ساختمان 15- 14 (ضلع شرقی ، نزدیک به درب اصلی) قرار دارد.  شورای صنفی دانشجویان خوابگاهها دارای وبلاگی برای اطلاع رسانی دانشجویان است که در آن اخبار و پیگیری های شورای صنفی ارائه می شود. ( http://shorasenfi89.blogfa.com)