بیوگرافی مدیران پیشین
چاپ

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

تاریخ انتصاب

تاریخ اتمام

مدت زمان خدمت

سال

ماه

1

احمد مستوفی

آذر 1324

آذر 1325

1

-

2

احمد بهمنش 

آذر 1325

26/2/1340

14

5

3

عباس بهمن

26/2/1340

20/7/1347

7

5

4

جواد فرشید پور

24/7/1347

7/2/1351

3

7

5

مختار تبریزی

7/2/1351

26/6/1352

1

4

6

جواد اسکویی

26/2/1352

اسفند 1353

1

6

7

امیر قندچی

فروردین 1354

9/7/1354

-

7

8

جهانگیر بهارمست

9/7/1354

15/1/1355

-

5

9

سیدمبین نبویان

15/1/1355

26/10/1356

1

9

10

کیومرث هوشیار

26/10/1356

26/6/1357

-

8

11

سیدسجاد هاشمی

18/7/1357

26/3/1358

-

8

12

محمد حسین مرندی

10/3/1358

10/7/1359

1

4

13

ولی محمدی

11/7/1359

31/1/1360

-

6

14

منوچهر نامداری

1/2/1360

26/5/1360

-

3

15

سیدرضا غلامی

27/5/1360

20/8/1361

1

3

16

سیدمصطفی رضوی

30/8/1361

18/4/1363

1

8

17

علیرضا بیداریان

26/6/1363

اسفند 1364

1

6

18

سیدمحمد نیکروش

19/1/1365

6/4/1365

-

3

19

سیدباقر مسلمی

21/4/1365

15/10/1376

11

6

20

محمد کاظم کوهی

24/10/1376

بهمن 1379

3

1

21

علی غیاثی ندوشن

بهمن 1379

اسفند 1381

2

1

22

ناصر مطیعی

فروردین 1382

28/9/1383

1

9

23

علیرضا نژاد صاحبی

28/9/1383

26/2/1385

1

5

24

علی فرهادی

26/2/1385

16/11/1386

1

9

25

سیدحسین گلدانساز

16/11/1386

29/4/87

-

7

26

فضل‌ا... باقرزاده

29/4/1387

9/9/1388

1

4

27

داریوش اسماعیلی

1/2/1389

1/2/1391

2

-

 28 مجید حمزه لو
   - -

معرفی مدیران کوی دانشگاه
1-دکتر احمد مستوفی
احمد مستوفی به سال 1291 در تهران متولد شد. او بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی، در سال 1308 سطح متوسطه خود را به پایان رساند و در همین سال جزو صد نفر دانشجوی اعزامی به اروپا انتخاب شد. ایشان در مدت 9 سال اقامت و تحصیل در فرانسه، موفق به اخذ دکترای جغرافیای طبیعی از دانشگاه سوربن پاریس شد. تا اینکه در سال 1317 به ایران مراجعت کرده و با سمت دانشیاری وارد خدمت دانشگاهی در دانشگاه تهران شد.
اولین رئیس کوی دانشگاه در سال 1324 به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره کوی دانشگاه انتخاب شد که هم زمان با عضویت در هیئت مدیره، ریاست کوی دانشگاه را نیز برعهده داشت که به دلیل مشغله فراوان در امر پژوهش و آموزش یک سال بعد استعفا داد.
دکتر مستوفی بعد از سی و نه سال خدمت در دانشگاه تهران به سال 1356 به افتخار بازنشستگی نائل آمد و سرانجام در 28 بهمن 1372 بعد از طی مدت طولانی بیماری در کشور فرانسه دارفانی را وداع گفت و در 5/12/1372 در قبر شماره 144 ردیف 12 قطعه 70 بهشت زهرا (س) برای همیشه آرمید.

2- دکتر احمد بهمنش
احمد بهمنش در یکم مهرماه سال 1290 در تهران متولد شد. استاد تاریخ دانشکده ادبیات در آذر 1325 با استعفای سرپرست کوی دانشگاه و انحلال هیات مدیره کوی دانشگاه توسط ریاست دانشگاه به ریاست کوی منصوب شد. حضور ایشان در زمان مدیریت کوی دانشگاه به دلیل نوپایی خوابگاهها و تجربه جدید سکونت‌گاههای دانشجویی در ایران بسیار خطیر و حائز اهمیت می‌باشد.
هسته اولیه ساختمان‌های کوی دانشگاه با کارکرد خوابگاهی در دوران ایشان شکل گرفت. ساختمان‌های3، 4، 7، 5، 6، 7، 8،9 و کتابخانه مرکزی کوی یادگار دوره مسئولیت ایشان می‌باشد که بین سال‌های 1328 تا 1337 احداث شده‌اند. ایشان بیشترین طول دوره مدیریت را در کوی دانشگاه برعهده داشت و بعد از چهارده سال و پنج ماه در تاریخ 26/2/1340 از حضور در کوی خداحافظی کرده و به علایق پژوهشی و آموزشی خود پرداخت.
بهمنش در تاریخ 24/5/1349 با پایه 11 بازنشسته و در تاریخ 28/12/1371 درگذشت.

3- دکتر عباس بهمن
عباس بهمن در تاریخ بیست و ششم اردیبهشت 1340 به ریاست کوی دانشگاه منصوب شد. دوره مسئولیت ایشان نیز طولانی بود که حدوداً هفت سال و پنج ماه این مسئولیت را برعهده داشت تا اینکه درتاریخ 20/7/1347 از کوی خداحافظی نمود.

4- دکتر جواد فرشید پور
در سال 1347 تغییراتی در ساختار سرپرستی کوی دانشگاه توسط دکتر فضل‌ا... رضا – رئیس وقت دانشگاه – انجام گرفت که انتصاب آقای دکتر فرشیدپور در راستای این امر بود. ایشان که در تاریخ 24/7/1347 به ریاست کوی منصوب شد. چهار سال و پنج ماه عهده‌دار این مسئولیت بود.
آقای دکتر جواد فرشیدپور در سال 1311 در تهران متولد شد و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان البرز به پایان رسانید و در سال 1336 از دانشکده پزشکی کیل آلمان فارغ‌التحصیل و در سال 1342 موفق به احراز تخصص در رشته رادیولوژی در یکی از دانشگاه‌های برلن غربی گردید. ایشان تا سال 1343 تصدی بخش اشعه هسته‌ای بیمارستان آگوست ویکتوریان برلن را به عهده داشت و از همین سال با سمت استادیار در بخش رادیولوژی، مسئول بخش رادیو ایزوتوپ بیمارستان پهلوی دانشکده پزشکی تهران گردید و در خرداد 1347 به مقام دانشیاری ارتقاء یافت. از ایشان تا زمان پذیرش مسئولیت کوی پانزده مقاله در موارد استعمال اشعه هسته‌ای در پزشکی در مجلات خارجی به چاپ رسیده بودو علاوه بر این پنج سخنرانی در کنگره‌‌های رادیولوژی و رادیو ایزوتوپ در اروپا ایراد نموده بود علاوه بر ارائه کنفرانس‌هایی در کنگره‌های متعدد، مقالاتی در مجلات مختلف ایران از ایشان انتشار یافته است. کتاب موارد استعمال ید رادیو اکتیو در بیماریهای تیروئید از جمله تالیفات ایشان است.
دوره‌ی مسئولیت ایشان مصادف با ارتقای کیفی امکانات کوی دانشگاه بوده به طوری که مجموعه فرهنگی الغدیر، سالن ورزشی شهید نوروزی، مرکز بهداشت کوی، گلخانه کوی و... در دوره ایشان احداث گردید. مسئولیت ایشان در تاریخ 7/2/1351 پایان یافت.

5- دکتر مختار تبریزی
دانشیار تمام وقت دانشکده علوم که در سال 1301 در اردبیل متولد شد تحصیلات ابتدایی و دوره اول متوسطه را در زادگاه خود گذرانده و دوره دوم متوسطه را در دبیرستان فردوسی تبریز با اخذ مدال درجه دو علمی به پایان رساند. در سال 1322 به استخدام وزارت آموزش و پرورش در آمد و چند سالی در مشهد با سمت دبیری و بازرسی فنی، رئیس دانشسرای پسران تهران و رئیس دبیرستان 15 بهمن بود. نامبرده سپس با سمت رئیس دبیرخانه پلی تکنیک تهران و رئیس آموزش طرح‌ها و بازرسی به خدمت ادامه داد و پس از چندی به معاونت مدیرکل فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش منصوب شد.
دکتر تبریزی در سال 1341 با استفاده از بورس تحصیلی عازم فرانسه گردید و از موسسه عالی الکترونیک، الکترونیک و ئیدرولیک وابسته به دانشگاه تولوز فرانسه در رشته دی الکتریک‌ها با درجه عالی فارغ‌التحصیل شد. بعد از آن در بهمن 1343 به ایران مراجعت کرد و در دانشکده علوم و مرکز اتمی دانشگاه به تدریس اشتغال ورزید و در اردیبهشت 1344 با سمت استادیار گروه فیزیک مشغول به کار شد. به سال 1348 به پایه دانشیاری ارتقاء پیدا کرد تا اینکه در تاریخ 7/2/1351 به ریاست کوی دانشگاه منصوب و بعد از یک سال و چهار ماه در تاریخ 26/6/1352 استعفاء داد.

6- دکتر جواد اسکویی
در سال 26/2/1352 دکتر جواد اسکویی استادیار دانشکده پزشکی به ریاست کوی دانشگاه منصوب گردید که بعد از یک سال و شش ماه استعفا داده و مسئولیت را به دیگری واگذار نمود (دانشگاه تهران یکی از کانون‌های مبارزه با رژیم ستم‌شاهی بود و بخش کثیری از دانشجویان مبارز دانشگاه در کوی دانشگاه سکونت داشتند لذا بعد از دوره مسئولیت دکتر اسکویی طول دوره مسئولیت مدیران نیز تحت تاثیر شرایط سیاسی و اجتماعی کشور کوتاه‌تر از دوره‌های پیش می‌باشد.)

7- دکتر امید قندچی
دکتر قندچی استادیار گروه جراحی مرکز پزشکی رازی پس از پایان تحصیلات ابتدایی و متوسطه از دانشکده پزشکی دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد و سپس به آمریکا عزیمت کرد و پس از چهار سال با اخذ بورد جراحی از آمریکا در سمت رزیدنت ارشد در بیمارستان‌های چند دانشگاه آمریکا به کار پرداخت و در سال 1352 به ایران مراجعت کرد و در سمت استادیار جراحی در بیمارستان سینا آغاز به کار نمود. ایشان در اوایل سال 1354 به سمت ریاست کوی منصوب شد و در تاریخ 9/7/1354 به دلیل انتصاب به سمت مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه از مسئولیت کوی استعفا داد در دوره مسئولیت ایشان محدودیت شدیدی برای گروه‌های مبارز انقلابی ساکن در کوی دانشگاه حاکم بوده است.

8- دکتر جهانگیر بهارمست
دانشیار تمام وقت دانشکده دامپزشکی در سال 1301 در تهران متولد شد و بعد از پایان تحصیلات عمومی در سال 1334 وارد دانشگاه تهران گردید که چهار سال پس از آن یعنی در سال 1338 فارغ التحصیل شده و یک سال بعد به عنوان دبیر با سمت دستیاری به استخدام دانشگاه تهران در آمد. ایشان بنیانگذار بخش رادیولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران می‌باشد که در تاریخ 9/7/1354 به ریاست کوی دانشگاه منصوب شد.
به دلیل تاثیر شرایط سیاسی کشور در دوره مسئولیت ایشان بر کوی دانشگاه اوضاع سختی حاکم بود چرا که کوی دانشگاه مرکز و ستاد ساماندهی دانشجویان مبارز انقلاب بود که هر چند با سخت‌گیری‌های مدیر قبلی فعالیت این گروه‌ها تقریباً تعطیل شده بود اما در دوران ایشان فعالیت این گروه‌ها مجدداً شدت پیدا کرده بود. علاوه بر این در محیط پیرامون کوی حضور گارد دانشگاه حساسیت و مقاومت دانشجویان را تشدید می‌کرد. در چنین اوضاعی ایشان یک ماه بعد از قبول مسئولیت، تقاضای استعفا کرد که این درخواست تقریباً بعد از پنج ماه در تاریخ 15/1/1355 پذیرفته شد.
از کارهای علمی ایشان در زمینه ترجمه به کتاب‌های: نگاهی به سوی ناشناخته‌ها، نیروی خواب، نیروی روانی گیاهان، سفر به بی‌نهایت، در کرانه جهان‌های بی‌پایان و تالیف کتاب رادیولوژی دامپزشکی می‌توان اشاره کرد.

9- دکتر سید مبین نبویان
نهمین مدیرکل کوی دانشگاه در فروردین 1317 در شهر بابل متولد شد و تحصیلات ابتدایی، سیکل و متوسطه را در دیار خود به پایان رسانید و پس از آن برای ادامه تحصیل به تهران مهاجرت کرد. بعد از طی آموزش‌های عمومی، دیپلم را در سال 1336 از دبیرستان دی تهران اخذ نمود و در سال 1336 در رشته فیزیک دانشگاه تهران پذیرفته شد و ضمن اخذ درجه کارشناسی در سال 1340 موفق به اخذ درجه کارشناسی ارشد در سال 1342 گردید. در همان سال وارد دانشکده داروسازی شده و در مدت هفت سال درجه دکترای داروسازی را از دانشگاه تهران اخذ نمود تا این که در سال 1351 با اخذ بورس به فرانسه مهاجرت کرده و در سال 1355 دکترای دولتی رشته فیزیک را در گرایش ترمودینامیک گرفت. ایشان در دوران تحصیل در دانشگاه مدت شش سال و نیم در ساختمان‌های پذیرش، یک و چهار سکونت داشت.
بعد از مراجعت ایشان به ایران در تاریخ 15/1/1355 به سرپرستی کوی منصوب شد در آن زمان کوی دانشگاه به دلیل مبارزات دانشجویان شرایط سخت و شلوغی را داشت و به دلیل وجود چنین شرایطی ایشان از سمت خود استعفا داد و درخواست وی در تاریخ 29/10/1356 پذیرفته شد.

10- کیومرث هوشیار
مربی دانشکده فنی که داری مدرک تحصیلی فوق لیسانس بود در تاریخ 29/10/1356 با استعفای دکتر نبویان به مدت هشت ماه ریاست کوی را برعهده داشت و بعد از آن استعفا کرد.

11- سید سجاد هاشمی
تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و یک ماه بعد از کشتار هفده شهریور که تعطیلی غیررسمی دانشگاه‌ها را به همراه داشت، سیدجواد هاشمی مربی دانشکده فنی ریاست کوی را بر عهده داشت. البته اوضاع آن قدر شلوغ و بحرانی بود که مسئولیت ایشان فقط جنبه رسمی داشت و بعد از پیروزی انقلاب کسی او را در کوی ندید. در چنین شرایطی در تاریخ 26/3/1358 از مسئولیت کوی عزل شد. چرا که 16 روز قبل از عزل ایشان در تاریخ 10/3/1358 اولین مدیرکل کوی بعد از انقلاب منصوب شده بود.

12- محمدحسین مرندی
اولین سرپرست کوی دانشگاه بعد از انقلاب به سال 1316 در تهران متولد شد او رشته زبان و ادبیات فارسی را دانشگاه تهران تحصیل کرده و در سال 1334 به استخدام دانشگاه در آمده است.
بعد از وقوع انقلاب که تعطیلی غیررسمی دانشگاه‌ها را همراه داشت ایشان به دلیل قرابت و همکاری صمیمانه‌ای که با دانشجویان داشت با پیشنهاد و اصرار آن‌ها و به دلیل اوضاع نابسامان خوابگاه‌ها با حکم ریاست دانشگاه در تاریخ 10/3/1358 به ریاست کوی منصوب شد. زمانی که ایشان مسئولیت کوی را عهده‌دار شد از مدتی قبل مدیر کوی دانشگاه مسئولیت خود را ترک کرده بود به طوری که ایشان حتی کلید اتاق مدیر را از منشی تحویل گرفت.
مهمترین مشکل در زمان مسئولیت ایشان بی‌انضباطی شدید حاکم بر کوی دانشگاه بود، تا جایی که بعضی از گروه‌های سیاسی خصوصاً طرفداران حزب توده با توسل به زور بعضی از ساختمان‌های خوابگاه‌ها را جهت سکونت و هماهنگی نیروها و طرفداران حزب به خود اختصاص می‌دادند که بازتاب آن ناامنی شدید در کوی بود. در چنین موقعیتی فشار کاری شدید باعث عدم حضور ایشان در دو ماه آخر مسئولیت در کوی دانشگاه شد. در نتیجه استعفای ایشان در تاریخ 10/7/1359 بعد از گذشت یک سال و چهار ماه در حالت مریضی و کسالت پذیرفته شد.

13- ولی محمدی
متولد 1321 شهر ساوه که بعد از انقلاب معاونت رئیس کوی دانشگاه را برعهده داشت با شعار "انالله و انا الیه راجعون" در تاریخ 11/7/1359 مسئولیت کوی دانشگاه را پذیرفت. هر چند دوره مسئولیت ایشان با شروع حکم انقلاب فرهنگی و تعطیلی کوی دانشگاه مقارن شد ولی کوی برای بعضی از دانشجویان رشته‌های خاص چون پزشکی و... دایر بود.
علاوه بر این ساختمان‌های کوی دانشگاه محل استقرار نیروهای انقلاب چون سپاه پاسداران، جهاد سازندگی و قضات دادگستری بود که جهت تمشیت امور این حاضرین، کوی دانشگاه مسئولی را لازم داشت. البته مسئولیت ایشان علاوه بر مدیریت خوابگاههای پسران به دلیل استعفای سرپرست کوی دختران، مضاعف شده بود چرا که در این دوره اداره خوابگاه‌های دختران و پسران مشترک گردید که تا به امروز ادامه دارد.
در دوره حضور بیست و دو ماهه ایشان در کسوت معاون یا سرپرست خوابگاه (قبل از صدور حکم انقلاب فرهنگی) خوابگاه‌های دانشگاه مملو از دانشجویان رسمی و غیررسمی بود به طوری که آمار رسمی با حاضرین تفاوت فاحش داشت و مشکلاتی چون اسکان غیرقانونی، اجاره اتاق به افراد غیر دانشجو و یا مهمانان ناخوانده یا دائمی، علاوه بر آسیب‌ جدی به تاسیسات کوی موجب ناامنی خوابگاه‌ها نیز شده بود. ناامنی و بی‌انضباطی در کوی آن قدر شدید بوده که فرصت‌طلبان اموال کوی را با وانت به سرقت می‌بردند.
در چنین شرایط سختی "ولی محمدی" در تاریخ 31/1/1360 بر روی تخت بیمارستان در حالت مریضی به دلیل حضور در روزهای سخت کوی دانشگا، استعفای خود را امضاء کرد.

14- منوچهر نامداری
متولد 1322 شهر تهران که در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه تهران تحصیل کرده است به سال 1349 فارغ‌التحصیل و در سال 1342 به استخدام دانشگاه تهران در آمد. ایشان در تاریخ 1/2/1360 با استعفای ولی محمدی به صورت موقت و تا زمان انتخاب مئسول جدید، هم زمان با مسئولیت اداره خدمات دانشجویی دانشگاه، سرپرستی کوی دانشگاه را نیز برعهده داشت. دوره مسئولیت ایشان به مدت سه ماه یعنی تا تاریخ 26/5/1360 به طول انجامید.
 
15- سیدرضا غلامی
ایشان از کارمندان کوی دانشگاه بود که بعد از انقلاب به همراه مدیران گذشته در اداره کوی دانشگاه همکاری داشتند. او با وجود عدم برخورداری از تحصیلات دانشگاهی در تاریخ 27/5/1360 به مدت یک سال و سه ماه ریاست کوی را عهده‌دار بودند. مسئولیت ایشان کاملاً در دوره انقلاب فرهنگی سپری شد. لذا با مشکلات و مصائب کمتر نسبت به مدیران دوره‌های قبل مواجه بودند تا اینکه در تاریخ 20/8/1361 جای خود را به فردی آشنا به ظرایف و دقایق کوی سپردند.

16- دکتر سیدمصطفی رضوی
سیدمصطفی رضوی هر چند در سال 1337 در شهر قم متولد شد اما اصالت خود را از خطه‌ی سرسبز گیلان می‌داند. وی در سال 1355 وارد دانشگاه تهران شده است و در دوران سکونت خود در کوی، مقیم ساختمان‌های بیست و یک، شش و هیجده بوده است. همکاری ایشان در دانشگاه با جهاد دانشگاهی آغاز شده تا اینکه در تاریخ 30/8/1361 در حالی که کارت دانشجویی و نیز کارت سکونت خوابگاه را در کیف داشت به ریاست کوی دانشگاه منصوب و در فردای انقلاب فرهنگی با بازگشایی دانشگاه‌ها و رجعت دانشجویان به کلاس‌های درس، علاوه بر تحصیل، وظایف خود را همچنان در کوی دانشگاه انجام می‌دهد.
ایشان مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس فیزیک را از دانشگاه تهران، فوق لیسانس مهندسی صنایع را از دانشگاه امیرکبیر و دکترای مدیریت را از دانشگاه تهران اخذ نموده است.
از اقدامات موثر دوره مسئولیت ایشان در کوی اتمام ساختمان بیست و سه، برنامه‌ریزی جهت اسکان متمرکز دانشجویان دختر، برنامه‌ریزی برای اسکان موقت دانشجویان در محل دانشکده زبان‌ها با توجه به کمبود شدید خوابگاه، مجری طرح و احداث خوابگاه‌های متاهلین جلال آل احمد را می‌توان نام برد.
همچنین وی در سه ماهه پایان خدمت در سمت مسئولیت کوی دانشگاه، همزمان مدیرکل امور دانشجویی و سرپرستی امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه را نیز عهده‌دار بود.
حکم ریاست سیدمصطفی رضوی بعد از یک سال و هشت ماه برای مسئولیت کوی دانشگاه در تاریخ 18/4/1363 پایان یافت.

17- علیرضا بیداریان
بیداریان با کوی دانشگاه چندان ناآشنا نبوده چرا که در سال 1359 معاونت رئیس وقت (ولی محمدی) را برعهده داشت که با وقوع جنگ تحمیلی، حضور در جبهه را بر حضور در کوی دانشگاه ترجیح می‌دهد. او در 26/6/1363 به ریاست کوی دانشگاه منصوب شده و بعد از گذشت یک سال و شش ماه از کوی دانشگاه رخت بر می‌بندد. تحصیلات ایشان در زمان مسئولیت کوی مدرک کارشناسی بوده است.

18- سید محمد نیکروش
ایشان در تاریخ 19/1/1365 به مدت خیلی کوتاه ریاست کوی را برعهده داشته است. تحصیلات ایشان در زمان مسئولیت دیپلم بوده که بعد از سه ماه مسئولیت در کوی جای خود را به خدمتگزار دیگری سپرد. کمترین دوره مسئولیت مدیران کوی مربوط به ایشان می‌باشد.

19- سید باقر مسلمی
مردی که سی و دو درصد خوابگاه‌های دانشگاه در دوره ایشان شروع، ساخته و یا تکمیل شده متولد شهر ساری به سال 1330 است. او در سال 1355 با قبولی در رشته مهندسی دامپروری پا به دانشگاه تهران گذاشت و با ادامه تحصیلات در سال 1373 در مقطع فوق لیساس، مدرک مدیریت را از دانشگاه تهران گرفت.
ریاست آموزش و پرورش منطقه پاکدشت در سال 1362 و ریاست امور دانشجویی مجتمع ابوریحان تا سال 1365 از سوابق اجرایی ایشان قبل از حضور در کوی دانشگاه است. مسلمی در تاریخ 21/4/1365 با پیشنهاد اویار حسین مدیرکل وقت امور دانشجویی دانشگاه، مسئولیت کوی دانشگاه را پذیرفت. مسئولیت ایشان تا 15/10/1376 به مدت یازده سال و شش ماه ادامه داشت تا اینکه به سازمان نوسازی مدارس کشور منتقل و بعد از آن نیز در کسوت مدیرکل بازرگانی داخلی جهاد کشاورزی و معاونت فنی و تولیدی آن وزارتخانه مشغول خدمت گردید.
خوابگاههای هفتاد، هفتاد و یک، هفتاد و دو، فیض کاشانی، بیست و دو، سعادت‌آباد، جلال آل احمد، کتابخانه مرکزی کوی و مجتمع فاطمیه در زمان ایشان نوسازی و یا بهسازی گردید.
احداث یک باب حمام چهل دوشه در قسمت غربی کوی توسط بنیاد شهید انقلاب اسلامی در زمان ایشان ساخته شد. مسلمی سرانجام در تاریخ 15/10/1376 با کوله‌باری از تجربه و خاطره از کوی دانشگاه وداع کرده و به معاونت اداری و مالی سازمان نوسازی مدارس کشور منصوب گردید.

20- دکتر محمد کاظم کوهی
دکتر کوهی در سال 1348 در شهر یزد متولد شد و بعد از گذراندن دوره تحصیلات عمومی در زادگاه خویش در سال 1369 در رشته دامپزشکی وارد دانشگاه تهران گردید تا اینکه در سال 1375 با اخذ دکترای عمومی فارغ‌التحصیل شد. ایشان دو سال بعد از فارغ‌التحصیلی در حالی که بیست و هشت سال بیشتر نداشت، مدیرکل مجموعه‌ای شد که خود دو سال قبل از آن در خوابگاه‌های 16 آذر، 12 فروردین، کاشان، 6، 16 و 17 سکونت داشت.
از اقدامات ایشان در مدت سه سال و یک ماه حضور در کوی دانشگاه، تلاش برای اصلاح ساختار اداری کوی بود که گام‌هایی برداشته شد علاوه بر این خرید خوابگاههای قدس، وصال و احداث خوابگاه کیانوری یادگار دوران مدیریت ایشان در کوی دانشگاه است. هر چند که خود بهترین خاطره خویش را تغییر کاربری انبار کوی به تالار اندیشه در عرض بیست و هفت روز می‌داند و این در حالی است که کارشناسان اتمام آن را در مدت یک سال برآورد کرده بودند.
دکتر کوهی در اسفند 1379 جهت ادامه تحصیل از مسئولیت کوی دانشگاه، استعفا داد تا تحصیلات خود را در کشور روسیه و بعد از آن آلمان تکمیل کند. ایشان از مهر 1385 دوباره در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به تدریس اشتغال دارد.حادثه 18 تیر 1378 در دوره مسئولیت ایشان اتفاق افتاد.

21- علی غیاثی ندوشن
بیست و یکمین مدیرکل کوی دانشگاه به سال 1343 در ندوشن یزد دیده به جهان گشود. وی رشته جامعه شناسی را در سال 1366 در دانشگاه شهید بهشتی تحصیل کرده است.
ایشان تا قبل از انتصاب به معاونت دانشجویی و فرهنگی کوی دانشگاه در سال 1377، سابقه حضور در جبهه، مسئول بسیج دانش‌آموزی استان یزد، عضویت در انجمن اسلامی دانشگاه و معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان را در کارنامه خود داشت.
علی غیاثی تا بهمن 1379 معاونت دانشجویی و فرهنگی کوی را عهده‌دار بود که با استعفای محمدکاظم کوهی به مدت هفت ماه سرپرست کوی دانشگاه شد. تا اینکه در تاریخ 21/5/1380 به سمت مدیرکل کوی دانشگاه منصوب گردید. برگزاری (هفته فرهنگ استان‌ها) بزرگترین رویداد فرهنگی مدیریت ایشان بود که با استقبال عمومی دانشجویان مواجه گشت.
دوره مسئولیت ایشان مصادف با احداث و توسعه پروژه‌ها و طرح‌هایی شامل ایجاد خطوط تلفن داخلی کوی، احداث فاضلاب کوی دانشگاه، توسعه خطوط اینترنت، بهسازی کامل آشپزخانه‌های شماره یک و دو، افتتاح خوابگاه کیانوری و تکمیل خوابگاه متاهلین سعادت‌آباد بود. ایشان بعد از دو سال و یک ماه مدیریت خوابگاهها و به عبارتی چهار سال و شش ماه حضور در کوی دانشگاه با انتصاب به مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به زادگاه خود مراجعت کرد.

22- ناصر مطیعی
چهار روز از فروردین سال 1341 سپری شده بود که بیست و دومین مدیرکل کوی دانشگاه در شهر قم دیده به جهان گشود. ناصر مطیعی تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در شهر زادگاه خود سپری کرد و در سن 19 سالگی دیپلم تجربی را از دبیرستان حکیم نظامی قم اخذ کرد. وی 25 سال داشت که در سال 1366 با قبولی در رشته اقتصاد کشاورزی، وارد دانشگاه تهران شد و بلافاصله بعد از آن نیز در مقطع کارشناسی ارشد، تحصیلات خود را تکمیل کرده و به عضویت هیات علمی دانشکده کشاورزی در آمد.
با استخدام ایشان در دانشگاه تهران به سال 1370 وی تا پایان سال 1381 مسئولیت‌هایی در دانشکده کشاورزی چون سرپرست روابط عمومی، مسئول امور همایش‌ها و نمایشگاه‌ها و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده محل تحصیل خود را برعهده داشت.
وی چهل و یک سال داشت که پیشنهاد مسئولیت کوی دانشگاه را پذیرفت و به مدت یک سال و هشت ماه مسئولیت اداره‌کل امور کوی را برعهده داشت و بعد از آن در آذر سال 1383 جهت ادامه تحصیل در رشته توسعه کشاورزی مقطع دکتری از مسئولیت کوی دانشگاه استعفا داد.

23 – علیرضا نژاد صاحبی
نژاد صاحبی از اولین ساکنین خوابگاه‌های جدید‌الاحداث 15–14 الی 21-20 است که در شهر خاش به دنیا آمد و به اقتضای شغل پدر دوران تحصیل را در شهرهای مختلف گذرانده است. ایشان در سال 1354 در رشته زبان انگلیسی وارد دانشگاه تهران شد.
وی بعد از فراغت از تحصیل با مسئولیت‌هایی چون دبیری، ریاست و معاونت آموزش و پرورش، اداره کل زندان‌های استان خراسان و دانشگاه‌های پیام نور دامغان و فریمان خدمت کرده و در سال 1369 مدرک کارشناسی ارشد رشته زبان‌شناسی را از دانشگاه تهران اخذ کرد تا اینکه در تاریخ 28/9/1383 به سمت (مدیرکل خوابگاه‌های دانشگاه تهران) منصوب گردید و در تاریخ 26/2/1385 یعنی بعد از یک سال و پنج ماه مسئولیت کوی دانشگاه را به دیگری سپرد. خوابگاه فرهنگ در روزهای پایانی مسئولیت ایشان به پارک علم و فن‌آوری واگذار شد.

24- علی فرهادی
فرهادی در تاریخ 6/5/1342 در شهر شیراز دیده به جهان گشود و تحصیلات ابتدایی و راهنمایی خود را در زادگاه خود سپری کرد. وی در سن بیست و هفت سالگی ضمن اخذ دیپلم و با قبولی در رشته جغرافیای طبیعی، وارد دانشگاه تهران شد و به تاریخ 1373 تحصیلات او پایان یافت. فرهادی در سال دوم دانشجویی خود به استخدام دانشگاه تهران در آمد. ایشان در دوران دانشجویی به مدت یک سال ساکن خوابگاه 16 آذر بود.
فرهادی قبل از پذیرش مسئولیت کوی دانشگاه، مسئولیت‌هایی چون قائم مقام اداره کل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران، مسئول اجرایی حوزه مشاور وزیر علوم در امور دانشگاه‌های تازه تاسیس و در حال توسعه، مسئول چاپخانه دانشگاه و کارشناس امور پژوهشی دانشکده دامپزشکی را برعهده داشته است. وی در سال 1380 به مدت چهار سال به مسئولیت امور اداری و روابط عمومی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران منصوب گردید، تا اینکه در دی ماه 1384 به قائم مقامی مدیرکل کوی دانشگاه منصوب شد و در دنباله این مسئولیت در تاریخ 26/2/1385 به عنوان بیست و چهارمین مدیر کل کوی دانشگاه منصوب و در تاریخ 16/11/1386 مسئولیت را به دیگر واگذار نمود.

25- دکتر حسین گلدانساز
گلدانساز در تاریخ 16/11/1386 با حفظ وظایف آموزشی و اجرایی به عنوان سرپرست خوابگاه‌های دانشگاه تهران انتخاب شد تا علاوه بر مدیریت اداره کل امور دانشجویی دانشگاه، وضعیت کوی دانشگاه را ساماندهی کند.
بیست و پنجمین مسئول کوی دانشگاه در تاریخ 30/9/1339 در شهر یزد متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در شهر زادگاه خود به پایان رسانده و بیست و سه سال داشت که در مقطع کاردانی رشته علوم زراعی دانشگاه ارومیه پذیرفته شد. با اتمام مقطع کاردانی وی در مقطع کارشناسی رشته گیاه پزشکی دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران به سال 1365 قبول شد و بلافاصله در رشته حشره‌شناسی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس مشغول تحصیل گردید.
وی در سال 1370 به عنوان مربی در گروه گیاه‌پزشکی دانشکده کشاورزی به استخدام دانشگاه تهران در آمد تا اینکه در سال 1376 با بورس دانشگاه جهت ادامه تحصیل در دانشگاه لاوال تا سال 1382، به کشور کانادا رفت. از فعالیت‌های علمی استادیار دانشکده کشاورزی، علاوه بر ارائه سی مورد سخنرانی در کنفرانس‌های مختلف می‌توان به چاپ شش مقاله در نشریات خارجی و هشت مقاله در نشریات داخلی اشاره کرد. دکتر گلدانساز در کنار فعالیت‌های علمی، عهده‌دار مسئولیت‌های مختلف اجرایی بوده است از جمله:
1-معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده کشاورزی
2- مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه تهران
3- عضو کمیته نظارت و حمایت از انجمن‌های علمی
دکتر گلدانساز در تاریخ 29/4/1388 سرپرستی مسئولیت اداره کل خوابگاههای دانشگاه تهران را به دکتر باقرزاده واگذار و در سمت مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه به ادامه خدمت پرداخت.

26- دکتر فضل‌ا... باقرزاده
....
 
27- دکتر داریوش اسماعیلی
سوابق اجرایی:
- مشاور رئیس دانشگاه و مدیر کل امور خوابگاههای دانشگاه تهران (از 11 آذر 88 تا کنون)
- مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
- قائم مقام معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تهران
- مدیر اداره آموزش پردیس علوم دانشگاه تهران
- عضو شورای سیاست گذاری انتشارات دانشگاه تهران
- معاون آموزشی دانشکده زمین شناسی دانشگاه تهران
- عضو کمیته هدفمند سازی یارانه ها در دانشگاه تهران
- سرپرست دفتر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر پردیس علوم دانشگاه تهران
- عضویت در شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده زمین شناسی دانشگاه تهران
- عضو کمیته جذب و استخدام دانشکده زمین شناسی دانشگاه تهران
- معان آموزشی دانشکده زمین شناسی دانشگاه تهران
- عضو کمیته تدوین آیین نامه تسهیلات اداری- استخدامی اعضای هیئت علمی شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
- عضو هیئت تحریریه مجله "ژئوپرشیا" دانشگاه تهران
- عضو هیئت تحریریه مجله علمی- پژوهشی پترولوژی دانشگاه اصفهان
- عضو هسته گزینش دانشگاه تربیت مدرس در سالهای 69-66
- عضو و دبیر اجرایی ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه تربیت معلم تهران
جهت مشاهده سوابق کامل اینجا کلیک کنید
 
28- دکتر موسی عنبری
موسی عنبری, دانشیار جامعه شناسی دانشکده علوم اجتماعی در ابتدای مهر 1391 به عنوان مدیر کل خوابگاهها انتخاب شد. ایشان متولد 1352 از شهرستان درود هستند. تحصیلات کارشناسی تا دکتری خود را در دانشگاه تهران گذرانده اند. در حال حاضر ایشان دارای 8 کتاب تالیفی و ترجمه ای و بیش از 25 مقاله علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی هستند. عمده کتب ایشان در انتشارات دانشگاه تهران به چاپ رسیده است. ایشان دو مسئولیت اجرایی قبل از اداره کل خوابگاهها, معاونت اداری- مالی دانشکده علوم اجتماعی و مدیریت گروه جامعه شناسی توسعه روستایی را بر عهده داشته اند.
 
29- دکتر حمزه لو